SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Kardelen OkullarıSağlık meslek

Okulumuzda Hemşire Yardımcılığı dalında eğitim verilmektedir.

Bu programda öğrencilerimiz, hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme, bakım, hijyen ve sağlık hizmetlerinin sunulmasında hemşirelere refakat eden sağlık teknisyenleri olarak yetiştirilirler.

Mezunlarımızın üniversitede 4 yıllık lisans programlarına yerleşirken aşağıdaki sağlık bölümlerinde ek puan avantajından yararlanırlar. Bu bölümler:

Hemşirelik, Fizyoterapi. Sosyal Hizmetler, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi, Ebelik, Çocuk Gelişimi, Afet Yönetimi, Odyoloji, İş Sağlığı, Ergoterapi, Dil ve Konuşma Terapisi ve Gerontoloji

Sağlık sektörü alanındaki iş gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla gerek devlet bünyesinde gerekse de özel okul olarak faaliyet gösteren, ortaokuldan sonra sınavla öğrenci alan meslek lisesi türüdür. Sağlık meslek liselerinde öğrenim süresi dört yıldır. Ülkemizde tüm lise türlerinin 9. sınıflarında aynı müfredat programı uygulandığından bu liselerde mesleki eğitime 10. sınıftan itibaren başlanır. 11 ve 12. sınıflarda sağlık kuruluşlarında staj denilen uygulama eğitimleri vardır. 12. sınıfta ise öğrenciler haftanın üç gününü hastane ve sağlık ocağı gibi sağlık kurumlarında iki gününü ise okulda teorik dersler alarak geçirirler.

 

Sağlık kurumlarında uygulama eğitimi alırken hem sigortaları yapılır hem de asgari ücretin 1/3’ü kadar da ücret alırlar. Ayrıca sağlık meslek lisesinden mezun olan öğrenciler sınavsız olarak alanlarıyla ilgili bölümlerde ön lisans eğitimi alabiliyorlar. İsterlerse sınavla lisans programlarına da devam edebilme imkanları mevcuttur.

Kardelen Okulları Sağlık meslek

SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Kampüs kolej içinde

Sağlık Meslek Lisesine özel bahçe

15 - 20 kişilik sınıflar

Özel laboratuvarlar

Uygulama alanları

İngilizce, Beden Eğitimi

Değerler Eğitimi, Drama

Spor salonu

Yemekhane

Kolejin tüm olanaklarından yararlanma

 

Sağlık Meslek Lisesi Ders Programı

unnamed.jpg