ÜCRETSİZ TEKNOLOJİ LİSESİ

Kardelen Okulları teknoloji lisesi

4 yıl %100 devlet destekli ÜCRETSİZ teknik lise

Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasındaki protokollere göre ülke sanayisinin eğitimli eleman ihtiyacını karşılayan %100 devlet destekli teknoloji koleji olarak öğrencilerimiz 4 yıl eğitim ücreti ödemezler.

Okulumuzda, Bilgisayar Destekli Makine Tasarımı, Elektrik Elektronik Pano tasarımı ve Kimya Laboratuvarı Teknolojisi dallarında eğitim verilmektedir. Uygulamalı derslerde kazanılan yetkinlikler, yarışmalara katılım ve işletme ziyaretleriyle pekiştirilmektedir.

Meslek okulları ya da liseleri yalnızca eğitim ve öğretim kurumları değil, emeğin ve terin paylaşıldığı gerçek hayatın okullarıdır. Birer “Altın bilezik” kazanmak için çaba harcamaları, işe yaradıklarının bilinciyle başlarını yastığa koymaları, ailelerine ve devletine yük olmadığının farkındalığı ile yetişen meslek okulu gençleri sağlam bir ekonominin teminatıdır

Kardelen Okulları olarak; Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokollere bağlı olarak, ülkemizdeki sanayi altyapısını destekleyecek ve eğitimli ara eleman ihtiyacını karşılamak maksadıyla kurulan teknik bir kolejdir. Teknoloji Lisemizden mezun olan öğrenciler, sektördeki eğitimli personel açığını karşılayacaktır. Ayrıca Bakanlıklarımızın bu konudaki öncülüğüne destek vermek adına Kardelen Okulları olarak okulumuza kayıt olan öğrencilerden eğitim ücreti talep edilmeyecektir.

Kardelen Okulları

TEKNOLOJİ LİSESİ

Teknoloji Lisesi kampüsü

Özel bahçe ve sosyal alanlar

15 - 20 kişilik sınıflar

Özel laboratuvarlar

Uygulama derslikleri

İngilizce, Beden eğitimi

Değerler Eğitimi, Drama

Spor salonu

Yemekhane

Kampüsün tüm olanaklarından yararlanma

Teknoloji Lisesi Ders Programı

 
Kardelen Okulları