© Tüm hakları saklıdır. www.kardelenokullari.com

Anadolu Lisesi

Lise, öğrencinin kişiliğinin oluştuğu, kendi seçimleriyle hayatın karşısında bağımsız bir özne olmak için kendini gerçekleştirmeye başladığı bir dönemdir. Bu olgudan hareketle öğrenciyi sadece saygı beklenen değil, aynı zamanda saygı gösterilen bireyler olarak görür. Kardelen Okulları öğrencilerinin iyi bir üniversite kazanmalarını mümkün kılacak, 9. sınıftan başlayan bir hazırlık sürecini 12. sınıfa doğru yoğunlaştırılmış bir şekilde sürdürür ve bunu kapsamlı bir rehberlik hizmetiyle destekler. Öte yandan öğrencilerin ilgi ve yetenek gelişimlerini sağlamak için her türlü imkânı da sunar. Kardelen Okulları; spor- sanat, dil, teknoloji, akademik eğitim ve ahlak eğitimini kapsayan bütünsel bir eğitim verir.

Gençler ileride hangi mesleği seçerlerse seçsinler, artık onlardan teknolojiye hâkim olmaları bekleniyor. Günümüzün dijital dünyasında kodlama; matematik ve okuma yazma ile birlikte temel bir gereksinim hâline geldi. Yapılan araştırmalara göre her 3 çocuktan biri henüz konuşma dahi öğrenmeden bilgisayar, akıllı telefon, tablet vb. elektronik cihazlarla tanışıyor. Çocukların kodlama ile tanışmaları, kullandıkları cihazları faydalı araçlara dönüştürüyor. Akademi Okulları, öğrencilerine gelecekteki iş yaşamlarının vazgeçilmez parçası olacak bilgileri kazandırmayı hedefliyor. Kodlama, yeniliği harekete geçirir. Çocuklarımızın teknolojik ilerlemelere öncülük edebilmeleri için temel bir yetenek sağlar. Kodlama, çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarır, diğer alanlarda başarıyı getirir. Programlama eğitimi; matematik, okuma yazma ve fen gibi farklı alanlardaki öğrenme becerilerini destekler. Algoritma kavramı, programlama ya da yazılım geliştirmenin yanı sıra, günlük hayattaki aktiviteler, matematik vb. derslerde karşılaşılan sorunları daha kolaylıkla çözme olanağı sağlar.

Akademi Okulları, çocukların tüm programlama dillerinde kodlama yapabilmeleri için gerekli olan konseptleri eğlenceli aktivitelerle öğretir. Eğitim metodumuz, gerçek hayatta kullanılan yazılımların, çocukların ve gençlerin öğrenebileceği şekilde aktarılmasıdır. Öğrenciler bu modelde teorik değil, bire bir uygulamalı eğitim alırlar. Kodlamadaki düşünme tarzı; mantıksal yaklaşımı, verileri analiz ve organize etmeyi, sorunları küçük ve yönetilebilir parçalara bölerek çözmeyi gerektirir.

Kardelen Okulları /  Anadolu Lisesi 

Turgut Reis Mahallesi, Fatih Bulvarı No: 281  Sultanbeyli