Canlı Destek Hizmeti
Canlı Destek Hizmeti
X
KARDELEN İLKOKUL

Eğitim –Öğretim sürecindeki temel hedefimiz milli ve manevi değerlere bağlı, erdemli, bilimsel, eleştirel ve sorgulayıcı düşünebilen kendisini yazılı ve sözlü bütün evrensel dillerde ifade etme yeteneğine ve özgüvenine sahip lider bireyler yetiştirmektir. Yeniliklere açık,çağdaş eğitim ve öğretim anlayışımız ile her birini evladımız gibi benimsediğimiz öğrencilerimizin akademik başarılarını önemsediğimiz kadar onların erdemli, milli ve manevi değerleri benimsemiş ,özgüvenli bireyler olarak topluma kazandırılması için çalışmaktayız.

DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMALARIMIZ

Araştırmalar düşünceli, saygılı, güvenilir, adil, sorumlu, kısacası iyi insanların yaşamda daha başarılı olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, etik değerlerin eğitimi, okullarda en az matematik ve Türkçe eğitimi kadar önemli ve gereklidir.

Etik değerleri önemsemeyen ve bu değerlere uymayan çocukların yetişkin olduklarında iş, aile ve sosyal yaşamlarının iyi gitmediği araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Kısacası etik değerlerin eğitimi yaşam boyu gereken bir eğitimdir.

Özel Kardelen ilkokulu olarak bizlerde değerlerin öneminin arttığı şu günlerde, yok olmaya başlamış olan değerlerimizi korumak ve çocuklarımıza bu değerleri kazandırabilmek amacıyla üzerimize düşen görevi yerine getirmeyi seçtik ve bu doğrultuda “Değerler Eğitimi” bir diğer adıyla “Karakter Eğitimi” çalışmalarını hızlandırdık.

2020-2021 Eğitim öğretim yılında okulumuzda işlenecek değerler şunlardır.

Eylül: Nezaket ve Görgü Kuralları

Ekim: Sorumluluk ve Çalışkanlık

Kasım: Yardımseverlik ve Birlikte Yaşama

Aralık: Sevgi ve Saygı

Ocak: Temizlik

Şubat–Mart: Vatanseverlik –vefa

Nisan: Sabır-Dua

Mayıs: Hoşgörü

Velilerimize Aylık olarak bu değerlerle ilgili olarak bilgilendirme mektubu gönderilerek sürece aktif olarak katılımlarını amaçlamaktayız.

İLKOKUL - ORTAOKUL KAMPÜSÜ

Adil Mah. Bosna Bulvarı Akasya Sok. No:4 Sultanbeyli, İstanbul, Türkiye

444 4 059

info@kardelenokullari.com

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN
HIZLI BİLGİLER
GENEL MÜDÜRLÜK
Adil Mah. Yakuphan Cad. No:84 Sultanbeyli, İstanbul, Türkiye
Telefon: 444 4 059
E-Posta: info@kardelenokullari.com
           
Kullanım Şartları
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Arama Yap
Galeri
© 2020 Tüm hakları saklıdır.