© Tüm hakları saklıdır. www.kardelenokullari.com

İlkokul

Eğitim –Öğretim sürecindeki temel hedefimiz  milli ve manevi değerlere bağlı, erdemli, bilimsel, eleştirel ve sorgulayıcı düşünebilen kendisini yazılı ve sözlü bütün evrensel dillerde ifade etme yeteneğine ve özgüvenine sahip lider bireyler yetiştirmektir. Yeniliklere açık,çağdaş eğitim ve öğretim anlayışımız ile her birini evladımız gibi benimsediğimiz öğrencilerimizin akademik başarılarını önemsediğimiz kadar onların erdemli, milli ve manevi değerleri benimsemiş ,özgüvenli bireyler olarak topluma kazandırılması için çalışmaktayız.

DEĞERLER  EĞİTİMİ ÇALIŞMALARIMIZ

Araştırmalar düşünceli, saygılı, güvenilir, adil, sorumlu, kısacası iyi insanların yaşamda daha başarılı olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, etik değerlerin eğitimi, okullarda en az matematik ve Türkçe eğitimi kadar önemli ve gereklidir.


Etik değerleri önemsemeyen ve bu değerlere uymayan çocukların yetişkin olduklarında iş, aile ve sosyal yaşamlarının iyi gitmediği araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Kısacası etik değerlerin eğitimi yaşam boyu gereken bir eğitimdir.

Özel Kardelen  ilkokulu olarak bizlerde değerlerin öneminin arttığı şu günlerde, yok olmaya başlamış olan değerlerimizi korumak ve çocuklarımıza bu değerleri kazandırabilmek amacıyla üzerimize düşen görevi yerine getirmeyi seçtik ve bu doğrultuda “Değerler Eğitimi” bir diğer adıyla “Karakter Eğitimi” çalışmalarını hızlandırdık.

2016-2017 Eğitim öğretim yılında okulumuzda işlenecek değerler şunlardır.

Eylül               Nezaket ve Görgü Kuralları

Ekim                     Sorumluluk ve Çalışkanlık

Kasım                   Yardımseverlik ve Birlikte Yaşama

Aralık                    Sevgi ve Saygı

Ocak                     Temizlik

Şubat –Mart        Vatanseverlik –vefa

Nisan                   Sabır-Dua

Mayıs                   Hoşgörü

Velilerimize Aylık olarak bu değerlerle ilgili olarak bilgilendirme mektubu gönderilerek sürece aktif olarak katılımlarını amaçlamaktayız.

Kardelen Okulları /  İlkokul  

Adil Mahallesi, Bosna Bulvarı Caddesi, Akasya Sokak, No:4  Sultanbeyli