Canlı Destek Hizmeti
Canlı Destek Hizmeti
X
KARDELEN ÜCRETSİZ TEKNOLOJİ LİSESİ

ÜCRETSİZ

SINAVSIZ
TEKNİK LİSE

Sınırlı sayıdaki kontenjanımıza
KAYITSIZ KALMAYIN

 

Kardelen Okulları olarak; Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokollere bağlı olarak, ülkemizdeki sanayi altyapısını destekleyecek ve eğitimli ara eleman ihtiyacını karşılamak maksadıyla kurulan teknik bir kolejdir. Teknoloji Lisemizden mezun olan öğrenciler, sektördeki eğitimli personel açığını karşılayacaktır. Ayrıca Bakanlıklarımızın bu konudaki öncülüğüne destek vermek adına Kardelen Okulları olarak okulumuza kayıt olan öğrencilerden eğitim ücreti talep edilmeyecektir.

Meslek okulları ya da liseleri yalnızca eğitim ve öğretim kurumları değil, emeğin ve terin paylaşıldığı gerçek hayatın okullarıdır. Birer “Altın bilezik” kazanmak için çaba harcamaları, işe yaradıklarının bilinciyle başlarını yastığa koymaları, ailelerine ve devletine yük olmadığının farkındalığı ile yetişen meslek okulu gençleri sağlam bir ekonominin teminatıdır.

​Öğretim sistemimizde yer alan çeşitli derslerin gerek ders konularının seçilip ders kitaplarının belirlenmesinde gerekse o dersin sınıflarda öğretmenler tarafından işlenmesinde esas alınan genel öğretim ilkelerimiz şunlardır:

1) Ders programının hazırlanmasında veya dersin işlenmesinde öğrencinin fizyolojik ve psikolojik özelliklerinin, bireysel farklılıklarının esas alınması: Bu ilke esas alındığında ise gerek konu seçim ve işlenişinde gerek okul binası, sınıftaki oturma düzeni, ders kitabı ve diğer ders malzemeleri ve dersin işlenişi sırasında ‘öğrenci merkezli’ bir öğretim ortaya koyuyoruz.

2) Öğretimi bireyselleştirilmesi: Bu ilke aynı yaş gurubunda da olsalar, her öğrencinin yeteneklerinin, zekâlarının, ilgi ve eğilimlerinin, çalışma istek ve gayretlerinin farklı olduğuna dayanır. Bütün öğrencileri eşit şekilde geliştirmeye çalışırsak, normalin altındaki ve üstündeki öğrenciler önemli zarar görecektir. Bu yüzden öğretim organizasyonunu öğrencilerle tek tek daha iyi ilgilenilebilecek şekilde planlıyoruz. Bu bağlamda okulumuzda ‘Koçluk Sistemi’ uygulanmaktadır. Bu sistemde her öğrencimizi ders çalışabilmesi, ilgi alanlarının belirlenmesi, sosyalleşmesi ve ahlak gibi konularda eğitilmesi için birebir ilgilenen öğretmenlerimize emanet ediyoruz.

3) Hayata hazırlaması: Bu ilke öğrencileri hayata hazırlama konusunda okulun üzerine düşen görevleri yerine getirmesidir. Okul öğrencileri hayata hazırladığına göre, verilen öğretimde de hayatın kendisi olmalıdır. Ders sırasında verilen örnekler hayatın içinden seçilmeli, öğrencilere öğretirken kullanılan dil, oluşturulan sosyal ortam gerçek hayata yakın olmalı, kısacası teorik olarak öğrenilen bilgilerin pratikte de kullanılabilmelidir.

4) Merak uyandırma: Bu ilke motivasyonun arttırılması açısından önemlidir. Biliyoruz ki birey doğuştan keşfetme, deneme, istek ve merakı getirir. Çevresini algılamaya çalışırken genellemeler yaparak kavramlar ve teoriler meydana getirir. Merak ve keşfetme birçok öğrenme durumlarının temelidir. Bu yüzden öğrencilerimizin bu şekil öğrenmede, dışardan verilen maddi ödüllerden ziyade kendi içinde oluşan başarı hazzı etkilidir. Bunun sağlanabilmesi için öğretimde öğrencinin merakının uyandırılmasına, keşfederek öğrenmesine yardımcı olacak ortamlar düzenliyoruz; çünkü bu şekilde öğrenme daha etkili ve daha kalıcıdır. Öğrencinin problemleri kendi kendine çözmesi onda büyük bir doyum sağlar ve motivasyon kazanır.

GENEL MÜDÜRLÜK - TEKNOLOJİ LİSESİ

Adil Mah. Yakuphan Cad. No:84 Sultanbeyli, İstanbul, Türkiye

444 4 059

Kampüs Müdürü: Derya TÜRKYILMAZ

info@kardelenokullari.com

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN
HIZLI BİLGİLER
GENEL MÜDÜRLÜK
Adil Mah. Yakuphan Cad. No:84 Sultanbeyli, İstanbul, Türkiye
Telefon: 444 4 059
E-Posta: info@kardelenokullari.com
           
Kullanım Şartları
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Arama Yap
Galeri
© 2020 Tüm hakları saklıdır.